UNIONTAX EU s.r.o.

Kim jesteśmy ? Co robimy ? Co jeszcze dla Ciebie możemy zrobić ?

Kim jesteśmy ?

Firma Uniontax powstała w 2017 roku i jest czeską spółką doradczo-księgową specjalizującą się w zakładaniu i obsłudze spółek ukierunkowaną na rynek środkowoeuropejski. Nasz zespół składa się głównie z prawników i księgowych, którzy profesjonalnie i praktycznie są przygotowani do obsługi i pomocy w prowadzeniu Państwa biznesu w Republice Czeskiej. Większość naszej kadry mówi biegle po polsku, dlatego doradztwo biznesowe, prawne i księgowe w języku polskim jest dla nas sprawą oczywistą. Nasze motto to: uczciwość, staranność, kreatywność, zapobiegliwość.

Co robimy ?

Uniontax jako firma księgowo-doradcza pomaga naszym klientom, zakładać różnego rodzaju przedsięwzięcia biznesowe na terenie Czech począwszy od założenia jednoosobowe dział, poprzez spółki typu s.r.o - společnost s ručením omezeným czyli czeski odpowiedni polskiej sp. z o.o. a kończąc na spółkach akcyjnych notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Na bieżąco zapewniamy obsługę wszystkich biznesów mając na pokładzie własny i doświadczony zespół księgowych. Jako jedni z nielicznych mamy doświadczenie w zakładaniu Agencji Pracy na terenie Czeskiej Republiki wraz z zatrudnianiem do niej obcokrajowców spoza terytorium Unii Europejskiej. Ponadto realizujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe dokumentów, przekładając je na język polski lub czeski. Dla naszych klientów świadczymy także usługę tłumaczeń symultanicznych, które zazwyczaj są realizowane podczas spotkań z czeskimi kontrahentami na terenie całej Republiki.

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić ?

Nasze kompetencje nie kończą się tylko na sprawach prawno-księgowych. Z racji tego że jesteśmy praktykami biznesu wiemy, jak ważne dla naszych klientów są także inne kwestie. Dlatego też świadczymy klientom usługi z zakresu sporządzania różnego rodzaju umów handlowych z zakresu prawa korporacyjnego i zamówień takie jak umowy najmu, umowy kupna, ramowe umowy kupna i sprzedaży, umowy pracy, licencjonowania, zlecenia, zamówienia, przeniesienie praw itp. zgodnie z odpowiednim prawodawstwem Republiki Czeskiej lub obowiązującymi umowami międzynarodowymi. Jesteśmy też w stanie świadczyć inne, dodatkowe usługi obejmujące takie kwestie jak pomoc w wyrobienie numeru EORI niezbędnego do handlu z krajami spoza UE, dokonanie odprawy celnej na terytorium Czech, w tym także odprawy celnej towarów ADR-owskich, reprezentować klientów przed Urzędem Celnym (Celní úřad), wynająć magazyny dla towarów wrażliwych i niebezpiecznych, a także uzyskać zgodę na rejestrację i obrót leków czy środków chemicznych w towarów w czeskim Ministerstwie Zdrowia (Ministerstvo zdravotnictví Česke Republiky) bądź w Państwowym Instytucie Kontroli Leków (Státní ústav pro kontrolu léčiv).

Zamów kontakt